Adélka

*29.9. 2009    +10.3.2020

Adélka (Aduš, Adí, Adísek..) je fenka francouzského buldočka, která se narodila 29.9.2009 a k nám do smečky přišla v únoru roku 2010 (brr..všude byl sníh a zima a to se Adélce vůbec nelíbilo). Byl to první pejsek této smečky, takže si užívala náležité pozornosti. Jelikož první 4 měsíce svého života strávila zavřená na dvorečku bez žádné velké socializace, příchod do Prahy byl poněkud náročný. Páničci ale vše pojali zodpovědně a Adélka měla o zábavu postaráno. Každý den byla někde v nákupním středisku, v autobuse nebo drandila po eskalátorech.  Dokonce se páníčci snažili od samého začátku v Adélce vytvořit pozitivní přístup k vodě a koupání, to ovšem bylo marné. V létě jí dokonce koupili plovací vestu, ale to je zas jiný příběh :D..

Po prvních pár týdnech doma, začala chodit na cvičák a tam se seznámila, jak Adélka tak panička, s úžasným psím sportem agility, kterému obě dvě propadly. Nyní chodí dvakrát týdně trénovat a skoro každý víkend jsou na nějakých psích akcích, seminářích či závodech.  Jelikož oficiálně závodit na agility závodech je možné od 18 měsíců, začala Adélka v dubnu roku 2011 oficiálně závodit.
Pár prvních závodů bylo spíše seznamování s prostředím a utvrzování stejných hodnot i v závodním prostředí.  Panička vyzkoušela mnoho tréninkových metod a postupů až došla a stále jí zatím nejvíce vyhovuje metodika agility dle Martiny Magnoli Klimešové, ke které jezdí také trénovat. Adélka se během roku dostala do nejvyšší závodní kategorie A3  a v ní směle pokračuje  a hlavně trénuje a trénuje a moc to jí i paničku baví a to je nejdůležitější! Adélka vyhrává mnoho závodů po celé ČR a stále udivuje okolí , jak francouzský buldoček dokáže po parkuru tak rychle a přesně běhat. Držíme jí všichni palce na dalších závodech a hlavně pevné a dlouhé zdraví.
 
aktualizace: Adélka umřela ve věku 10 let, což je na buldočka krásný věk. Myslím, že si svůj život opravdu užívala a byla snad i spokojená 🙂 Nikdy na ní nezapomene, protože Adélka nebyl pes! Stále na ní vzpomínáme!

Několik videí z Adélky tréninků či závodů: